Style of Cloths for ladies,

TOPSHOP & KATE MOSS İLE CRISTMAS KOLEKSİYONUTopshop'ta Kate Moss ile yeni yıl erken gelmiş, dün online satışına başlanan Kate'in Topshop için hazırladığı yeni koleksiyonu, tamda yılbaşına yakışır şekilde parıl parıl. Koleksiyonun genelinde Japon sitilinden etkilenilmiş. Kullanılan kimona tarzı bağlamar, kollar, lotus çiçekleri 'de bunun kanıtı. Çekici ve  gerçektende ışıldayan bir koleksiyon olmuş. Parti elbiseleri dışında, paltolar, üstler, ceketler gibi parçalarda bulunuyor.Bence incelenmeye değer.Resimlere tıklayıp büyütebilirsiniz
Fashionable İstanbul 23 ekimde başlıyor başlayacak, dev moda evleri ülkemize gelecek derken sonunda başladı ve bir çırpıda sona erdi. Bu etkinlik boyunca elimden geldiğince sizi, görseller ve yazılarım vasıtası ile orada hissetirmeye çalıştım. Hazır profesyonel görsellerde elime ulaşmışken, genel olarak Fashionable'ın nasıl geçtiğinden bahsetmek istiyorum.

İlk gece bildiğiniz gibi Cavalli Tasarımları podyumda idi. Birçoğumuz Cavalli'nin eski koleksiyonunu getirileceğini biliyoryorduk ama sanırım verilen bilgilerin yanlış yada eksilliğinden olacak herkes eski ürünlerin sergilenmesini haklı olarak tepki ile karşıladı. Umarım bu etkinlikle Türkiye'nin ve Türk kadınlarının moda ile iç içe olduğu ve güncel moda şovlarını izlemek istediği biraz olsun dünya modacıları tarafından anlaşılmıştır.
Bu arada hazır Cavalli'den bahsetmişken, evet Cavalli Fashionable İstanbul'un ilk gecesi idi, ülkemizde ilk defa dev moda evlerinin koleksiyonlarının sergilendiği bir moda şovu gerçekleşiyordu ama bazı misafirlerimizin giyimlerinin biraz aşırıya kaçtığınıda kısaca söylemeden edemiyeceğim sanırım :)
Fashionable İstanbul etkinliğinde verilen hizmetin, hazırlanan çadırın, podyumun, backstagein dünya standartlarına uygunluğunun, neler yapılabilceğinin anlaşılmış olmasının ve bu etkinliğin dünya modasına gerçekten amaçlandığı gibi bizleri tanıtmış olduğunu düşünüyorum.
Ufak tefek aksaklıklar olsada genel anlamda hiçbir aksaklık misafirlere yansıtılmadı ve başarılı geçen bir organizasyon oldu. Böyle bir etkinliğin ilk kez ülkemizde düzenlendiğini düşünürsek, olan olumsuzlukları biraz daha töleranslı karşılayıp, burada emeği geçen herkese teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum. İsteğimiz gelecek etkinliklerde daha çok modacının son koleksiyonları ile ülkemize gelmeleri, ve bu defilelerin içinde Türk modacılarımızında koleksiyonlarının bulunması yönünde.(bu hatta bence olmazsa olmaz) Böylece amaçlandığı gibi belkide Türk Modacılarımız ile hepimizin koleksiyonlarını yakından izlediği Yabancı modacılar arasında bir bağlantı kurulabilir ve zamanla Türk moda evlerinin de markalaşıp moda dünyasında isimleri anılabilir. ( ne yazıkki herşey hemen olmuyor ama bir şeylerin olması içinde adım atmak gerekiyor)
Son olarak ben bu organizasyonda bulunmaktan, diğer moda blogları sahipleri arkadaşlarımızla tanışmaktan büyük zevk duydum. Bize orada, size bilgileri güncel ulaştırmamız için olanak sağlayan, (biz bloggerları görmezden gelmeyen) her isteğimizde bize gerekli yardımları yapan Global Tanıtıma ve özellikle Ufuk Hanım'a çok teşekkür ederek yazımı bu güzel görsellerle bitirmek istiyorum.
Umarım yine böyle, ileride olacak bütün moda etkinliklerini sizlerle paylaşma fırsatı bulabilirim
ÖZEL TASARIM TSHIRT : ŞAPKALI KIZ - SATILDI

Yeni tasarım tshirt, aslında 1-2 haftalığa satışa koydum çünkü bence hırkların içinde falan çok güzel duracak o yüzden kendim giymeyi düşünüyorum:) ama ben giymeden belki almak isteyen olursa önceliği ona vereceğim :) • Tamamen el boyaması , özel tasarım t-shirt
 • M bedende (36-38 bedene göre) pamuklu kumaş üzerine, tekstil kalem ve boyaları ile çizilmiş ve boyanmıştır.
 • Taşlar, kendinden yapışkanlı olup vakumlu taş aplikatörü ile yapıştırılmış (şapka kenarı ve dudakta)
 • Boyalar uygun yıkama koşullarına uyuldukdan sonra asla çıkmazlar.

 • FASHIONABLE İSTANBUL MISSONI DEFİLESİ


  Ve gelelim gecenin ve Fashionable İstanbul by Avea'nın son defilesine. Missoni defilesinede yerli yabancı misafirlerden ilgi fazla idi. Missoni'de bize 2010 İlkbahar-yaz koleksiyonunu sundu. Defilede daha çok yeşilin, mavinin,sarının, pembenin yani bütün renklerin soft tonlarından yapılmış trikoları izledik, tabii akseaurlarla zenginleştirilmişti. Daha önceden bu koleksiyonuda görmüş olsak, orada mankenlerin podyumda kıyafetlerle yürüyüşünü izlemek, kıyafetlerin dokularını yakından görmek, pırıltıları hissedebilmek çok hoştu. Yakından gördüğüm trikoları bir kez daha beğendim ve hemen üstümde görmek istedim desem yalan olmaz.:)
  Gece son olarak Angelique'de yapılan after party ile devam etti.
   

 • FASHIONABLE İSTANBUL MISSONI KOKTEYL-BACKSTAGE VE BRUCE WILLIS


  Her zamanki gibi kokteyl alanı ile başlamak istedim, tahmin edeceğiniz gibi Missoni kapalış defilesi de olduğundan ilgi büyüktü. Bruce Willis'inde gelmesi ile ortamdaki ilgi ve heyecan ikiye katlandı. Son defilenin şansı ile sanırım bizde Bruce Willis ve eşi Emma Heming'in hemen arka çaprazında oturyorduk. Çift sempatik tavırları ile ilgi gösterenlere karşılık vermeye çalışsada, zaman kısıtlılığından bazı hayranlarının bir isteği yarıda kaldı.
  Backstage'e gelirsek her zamanki hazırlanış Missoni Defilesi için de devam etmekte idi. Eda Taşpınar yine her zamanki yerinde röportaj ve çekimler için hazırlıklar yapıyor, mankenler makyaj ve saçlarını yaptırmak için bekliyorlardı. Sizin için yine giyinme odasının perdesinden bir fotograf daha çektim, kıyafetler mankenler tarafından giyilmek üzere bekleyişte:)0 comments:

Post a Comment